Thaçi premton kthimin e trurit dhe investime nga diaspora

Kryeministri në largim i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se prioritet i tij në qeverisjen e ardhshme do të jetë tërheqja e investimeve nga diaspora dhe kthimi i trurit.

Lajme

18/05/2014 18:00

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, në një postim në Facebook, ka thënë se i ka takuar përfaqësuesit e bizneseve të suksesshme të diasporës në SHBA dhe Europë. 

Sipas Thaçit, ata u entuziazmuan për Fondin e Punësimit dhe shprehën mbështetjen e tyre të plotë për Misionin e Ri.