Të shtëna me armë në një lokal në Pejë

Në Rrugën “UÇK”,  në Pejë  pas mesnatës së 24 gushtit është  arrestuar  një person pasi që i njëjti dyshohet se në një lokal ka shtënë me armë zjarri dhe është larguar.

Lajme

25/08/2017 14:54

Gjatë kontrollit, Policia ka bërë të ditur se te i dyshuari është  gjetur dhe konfiskuar një pistoletë, ndërsa në vendin e ngjarjes janë gjetur e konfiskuar 5 gëzhoja.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Rasti është hapur si “përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm”./Lajmi.net/