“Të qarët” e Ronës nga Kosova, zëri që “kumboi” më së shumti për Shqipërinë në Eurovision

Artista të shumtë dhe këngë të zhanreve të ndryshme përfaqësuan Shqipërinë ndër vite në Eurovision.

ShowBiz

11/05/2022 18:04

Shumë këngë prekën finalen e shumë të tjera nuk kaluan as gjysmë finalen, shkruan lajmi.net.

Por, viti 2012 ishte viti më i suksesshëm për Shqipërinë në këtë festival.

Rona Nishliu nga Kosova më këngën “Suus”, arriti të jetë në top 5-shen e finales në këtë eveniment dhe të mbetët edhe tash pas 10 viteve përfaqësimi më i suksesshëm i Shqipërisë në Eurovision.

Në anën tjetër, përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision këtë vit, Ronela Hajati, nuk ka arritur të kualifikohet në finalen e Eurovisionit. /Lajmi.net/

Ndërsa më poshtë keni interpretimin e Rrona Nishliut: 

YouTube player

 

 

./Lajmi.net/