Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

Sot nënshkruhet lista e re e barnave esenciale

7:41 | 20 Shtator 2019

Sot mbahet ceremoninë e nënshkrimit të listës së re të barnave esenciale, e cila është ndryshuar pas një pune të një grupi ekspertësh.

Në këtë ceremoni do të marrë pjesë ministri i Shëndetësisë në detyrë, Uran Ismaili dhe ish-kreyparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli. /Lajmi.net/