Sot mbahet seanca ndaj Ministrit Sveçla – Akuzohet për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend

Sot duke filluar nga ora 09:00 do të mbahet seanca ndaj Ministrit të Brendshëm të Kosovës, Xhelal Sveçla. Ai akuzohet për hedhje të gazit lotsjellës në vitin 2019 në Kuvendin e Kosovës. Seanca do të mbahet edhe ndaj deputetëve tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje si Fitore Pacolli, Salih Zyba dhe Drita Millaku.  

Lajme

01/03/2024 09:09

Sot duke filluar nga ora 09:00 do të mbahet seanca ndaj Ministrit të Brendshëm të Kosovës, Xhelal Sveçla.

Ai akuzohet për hedhje të gazit lotsjellës në vitin 2019 në Kuvendin e Kosovës.

Seanca do të mbahet edhe ndaj deputetëve tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje si Fitore Pacolli, Salih Zyba dhe Drita Millaku.