Smothie me portokall dhe vanilje – Lajmi.net
Smothie me portokall dhe vanilje
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 12:08, 19 March 2018
Një ushqim i lehtë dhe i shëndetshëm, ju bën që të keni një ditë plot energji dhe njëkohësisht të mos shtoni kile të tepërta. Një smothie është perfekte për ta nisur ditën.

 

E për ata që preferojnë portokallin më poshtë ju sjellim një recetë se si të realizoni nje pije me këtë frut, dhe me shije vanilje.

Përbërësit
1 portokall
¼ filxhan kos pa yndyrë
2 lugë gjelle lëng portokalli
¼ lugë vanilje
4 kuba akulli

Përgatitja
Përziejmë portokallin, kosin, lëngun e portokallit, vaniljen dhe kubat e akullit. Të gjithë përbërësit i grijmë në mikser derisa të bëhet një masë e njëtrajtshme. Pija është gati.

 

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO