Të Infektuar: 4931

Të Shëruar: 2267

Të Vdekur: 102

Smoothie me spinaq, ja receta

9:51 | 14 Shkurt 2019

Ndryshe nga lëngjet, smoothie të gjelbra janë ushqime të plota, të pasura me fibra.

Janë më të shijshme seç duken, pasi në shije dominojnë frutat, ndërsa produktet e tjera të gjelbra balancojnë ëmbëlsinë e saj, transmeton lajmi.net.

Vitaminat dhe mineralet përmirësohen në trup, duke reduktuar tundimin për ëmbëlsira, fast food dhe duke ndihmuar dobësimin.

Smoothie zakonisht ka qëllim që të na e pastrojë trupin, duke eliminuar toksinat dhe ujërat e tepërta.

Më poshtë ju sjellim recetën për smoothie me spinaq.

– 1 filxhan spinaq

– 1/2-ta e filxhanit majdanoz

– 1/4-ta e filxhanit tranguj

– 1/2-ta e filxhanit karrotë

– 2 gjethe mente

– 1 1/2-ta e filxhanit me ujë kokos

Të gjithë përbërësit i përzieni në blender. /Lajmi.net/