Si mund ta përdorni sodën e bukës për të humbur peshë

13:45 | 3 Korrik 2019

Procesi më i vështirë për të gjithë ne është procesi i humbjes së peshës.

Kjo është fakt, sepse kush nuk e ka dëshirë ushqimin e mirë dhe të shijshëm.

Por, fatmirësisht egzistojnë mënyra të shpejta dhe efektive për të humbur peshë, raporton “Natural Solution”, transmenton lajmi.net

Kjo metode e lehtë dhe e thjeshtë kërkon vetëm një përbërës që ta futni në dietën tuaj, dhe ky përbërës është soda e bukës, ky do të nxisë procesin e humbjes së peshës. Shumë njerëz e kanë provuar dhe janë habitur nga rezultatet.

Si ta përdorni sodën e bukës si përbërës:

1 gotë ujë

2 lugë uthull molle

Gjysmë luge sodë bikarbonati

Po ashtu ju mund të përzieni sodën e bikarbonatit edhe me limonë. /Lajmi.net/