Si e shpëtoi Messi Barcelonën ndaj Juventusit?

Johan Cruyff ka thënë se Lionel Messi e ka shpëtuar Barcelonën ndaj Juventusit duke bërë një presion të madh te skuadra Biankonere.

Sport

08/06/2015 20:22

Presioni që ka bërë Messi ishte vendimtar në fitoren e madhe të Barcelonës ndaj Juventusit në finalen e Ligës së Kampionëve.

“Messi e ka shpëtuar skuadrën e Barcelonës me stilin e lojës”, tha Cruyff për De Telegraaf.

“Ai ka bërë një presion të madh te kundërshtari i tij direkt, dhe shumë shpesh e ka fituar topin. Ai gjithashtu ka fituar shumë gjuajtje të lira”, përfundoi Cruyff.