Si duket ushqimi i spitalit nëpër botë – Lajmi.net
Si duket ushqimi i spitalit nëpër botë
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 8:36, 6 April 2018
Shkuarja në spital mund të jetë e frikshme për çdokënd.

Pavarësisht nëse shkoni si pacient për t’u bërë operacion, apo për të kryer procedura të thjeshta, të gjithë e çmojmë nëse ndihemi rehat derisa jemi aty.

Që nga mirëpritja e infermiereve deri tek ushqimi i përzemërt, përvoja spitalore duhet të fokusohet gjithmonë në shërimin e pacientit, transmeton lajmi.net

Ushqimi është vetëm një nga faktorët që mund të ndikojnë në përcojën tonë kur jemi pacientë në spital, dhe nuk është vetëm shija ajo që ka rëndësi.

Ushqimi mund të jetë një pjesë jetike e shërimit, sidomos për pacientët që kanë nevojë për proteina ushqyese për të shpejtuar procesin e shërimit pas operacionit.

Menutë ndryshojnë nga spitali në spital, prandaj njihuni me ushqimet e spitaleve nëpër vende të ndryshme të botës. /Lajmi.net/

  1. Zvicer

2. Spanje

3. Rusi

4. Meksike

5. Gjermani

Itali

7. SHBA

8. Britani e Madhe

9. Kanada

10 Australi

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO