Shfaqet fotografia e parë e Messit pas dorëheqjes së Bartomeut

Josep Maria Bartomeu bëri të lumtur shumë tifozë të Barcelonës kur të martën njoftoi se nuk do të jetë më presidenti i klubit katalan.

Sport

28/10/2020 19:12

Bartomeu është kritikuar prej kohësh për situatën në klub, por ka refuzuar të japë dorëheqje. Me rritjen e presionit, ai vendosi ta bënte këtë gjë.

Ky lajm i bëri të lumtur tifozët e Barcelonës, por as lojtarët e klubit nuk kanë fshehur lumturinë e tyre. Kjo veçanërisht është vërejtur te Lionel Messi, i cili nuk ishte se kishte marrëdhënie të mira me ish presidentin.

Bartomeu ishte arsyeja kryesore pse ai donte të largohej nga Barcelona, dhe kërkoi ndërprerjen e kontratës, por tani tifozët shpresojnë që ai të qëndrojë.

Messi edhe mund të qëndrojë, sipas fotografisë së parë të tij të publikuar që pas largimit të Bartoemut. Argjentinasi është vërejtur me disponim të mirë./Lajmi.net/