Shembet shkolla, 7 të vdekur dhe 64 të plagosur

13:49 | 23 Shtator 2019

Të paktën shtatë nxënës humbën jetën sot dhe 64 të tjerë u plagosën pas shembjes së një shkollë në Najrobi, kryeqyteti i Kenisë.

Ekipet e emergjencës po kërkojnë për të mbijetuarit eventualë në rrënoja. Midis fëmijëve të plagosur, dy janë në gjendje kritike.

Shkolla ndiqet nga më shumë se 800 nxënës. Qeveria e Kenisë ka nisur një hetim mbi shkakun e shembjes, transmeton KP