Shaqiri: Urime Kosovë

Xherdan Shaqiri, duke folur për ndeshjen me Shqipërinë në Euro 2016, ka folur edhe për pranimin e Kosovës në UEFA e FIFA.

Sport

10/06/2016 21:44

Shaqiri është shprehur tejet i kënaqur me pranimin e Kosovës në UEFA dhe FIFA.

Futbollisti kosovar që mbron ngjyrat e Zvicrës, ka refuzuar të tregojë nëse do të luajë për Kosovën, duke thënë se momentalisht është i koncentruar në Evropian.

“Jam shumë i kënaqur që Kosova u pranua në FIFA dhe UEFA. Nëse do të luajnë për kualifikueset e Botërorit më vjen shumë mirë. Për momentin unë luaj në këtë Europian dhe mund të flas vetëm për këtë”, tha Shaqiri

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.