Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Shaqiri, në shënjestër të Interit

11:13 | 28 Gusht 2014

Shaqiri në aksion

Jo vetëm Juventusi. Për Xherdan Shaqirin, interesim së fundmi ka shprehur edhe Inter. Bayern Munichu i kërkon 6 milionë euro për huazimin e mesfushorit kosovar dhe 25 të tjerë për shitjen përfundimtare të tij.

Interi është në kërkim të një mesfushori, pasi pritet ta shesë Ricky Alvaresin në Sunderland.

Sipas mediave italiane, klubi italian ia ka vënë syrin mesfushorit kosovar, Xherdan Shaqiri.

E përditshmja Corriere dello Sport shkruan se ëndërr e Nerazzurri është pikërisht përfaqësuesi zviceran, për të cilin Bayern Munichu kërkon 6 milionë euro për huazimin e tij dhe 25 të tjerë për shitjen përfundimtare.

Nëse largohet edhe Fredy Guarin, Interi do ta kishte shumë më të lehtë ta transferojë futbollistin gjilanas, i cili ka përfunduar rregullisht në bankinë tek gjiganti bavarez.