Shaqiri kalon testet mjekësore te Stoke

20:12 | 10 Gusht 2015

Shaqiri

Xherdan Shaqiri ka kryer testet mjekësore te skuadra ku do të paraqitet në vazhdim të edicionit 2015-16, Stoke City.

Më në fund ai i jep fund lajmeve lidhur me të ardhmen e tij dhe pas një edicioni largohet nga Inter me vendimin e Roberto Mancinit që nuk i dha shans fare djaloshit nga Zhegra.

Karriera e Shaqirit pas ligës zvicërane, Bundesligës dhe Serie A tani vazhdon në kampionatin më atraktiv në botë Premier League.

Tifozët e skuadrës angleze, por edhe vetë mediat e kanë mirëpritur kalimin e Shaqirit te Stoke për 17 milionë euro.