Sezoni i fundit

Lionel Messi do të largohet nga Barcelona në fund të këtij sezoni. Vetëm një ditë pasi ylli argjentinas konfirmoi dashurinë e tij për gjigantin katalan dhe shprehu gatishmërinë të pensionohet në Nou Camp. Punto Pelota e ka vënë në dyshim serioz qëndrimin e Messit në Barcelonë, madje ka raportuar se sulmuesi do të largohet nga…

Sport

22/11/2013 14:00

Lionel Messi do të largohet nga Barcelona në fund të këtij sezoni. Vetëm një ditë pasi ylli argjentinas konfirmoi dashurinë e tij për gjigantin katalan dhe shprehu gatishmërinë të pensionohet në Nou Camp.

Punto Pelota e ka vënë në dyshim serioz qëndrimin e Messit në Barcelonë, madje ka raportuar se sulmuesi do të largohet nga klubi në verën e vitit të ardhshëm.

“Messi do të largohet nga Barcelona. Ka kaluar më tepër se një muaj që marrëdhëniet e tij me disa krerë të klubit nuk janë si më parë. Futbollisti është duke kaluar sezonin e tij të fundit në klub. Madje, ai ka marrëveshje verbale me një skuadër tjetër”, deklaroi gazetari Francois Gallardo.

Komentet e tij janë krejt ndryshe nga fjalët e Messit i cili të enjten konfirmoi dëshirën e tij për tu pensionuar në Barcelonë. Qka do të ndodhë në të vërtetë? Vetëm koha do ta tregojë.