Të Infektuar: 41.299

Të Shëruar: 26.453

Të Vdekur: 1.062

Rusia regjistron mbi 6 mijë raste të reja me COVID-19

10:57 | 14 Korrik 2020

Rusia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Rusia ka raportuar të martën 6,248 raste të reja, dhe 175 vdekje nga COVID-19 në 24 orët e fundit, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Kjo do të thotë se numri i konfirmuar kombëtar është 739.947, i katërti më i lartë në botë dhe numri zyrtar i vdekjeve është 11.614.

Por numri i rasteve në Moskë ka rënë javët e fundit, dhe nga rregullat e djeshme që kërkojnë që banorët të veshin maska ​​jashtë ishin lehtësuar. /Lajmi.net/