Rosicky mungon dy muaj

Tomas Rosicky nuk mund të paraqitet deri në tetë javë shkaku i operimit në gju.

Sport

13/08/2015 10:09

Mesfushori i Arsenalit u lëndua me përfaqësuesen e Çekisë në ndeshjen kualifikuese të Euro 2016 ndaj Islandës.

Pas operimit ai nuk do të luaj deri në dy muaj dhe normalisht se paraqet një mungesë mjaft të rëndësishme te Arsenal.

Veç tij edhe Jack Wilshere mungon për disa javë shkaku i lëndimit gjatë stërvitjes.