Ronaldo e fitoi Këpucën e Argjendtë, por ja kujt ia dhuroi (FOTO)

Cristiano Ronaldo ishte golashënuesi i dytë më i mirë në kampionat Evropian.

Sport

11/07/2016 16:30

Ronaldo e fitoi Këpucën e Argjendtë të “Euro 2016”, por ylli portugez atë nuk e mbajti për vete.

Kapiteni i Portugalisë këtë çmim ia dhuroi bashkëlojtarit te “Luzitanët”, Luis Nani.

Ronaldo i shënoi tre gola dhe i realizoi po aq asistime në Evropian, duke qenë kështu golashënuesi i dytë më i mirë pas Antoine Griezmannit..

https://www.instagram.com/p/BHsy6rIAqx3/?taken-by=luisnani