Romano: Man United në kontakte me Real Madridin për Varane

20:20 | 13 Korrik 2021

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano ka zbuluar detajet e fundit lidhur me qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane.

Varene është i hapur për një aventurë të re dhe dëshiron t’i bashkohet “Djajve të Kuq”, transmeton lajmi.net.

Romano ka bërë të ditur se United është në negociata direkt me Realin për Varane.

“Man United është në kontakte direkt me Real Madrid për Varane, pasi hapen negociatat para disa javëve. Negociatat për marrëveshje personale nuk janë problem”.

“Man United konfirmuan interesimin për transferimin e Varane dhe do bëjnë ofertën e parë sapo të dinë pozitën përfundimtare të Realit”, shkroi ai.

Reali thuhet se kërkon 55 milionë euro për francezin./Lajmi.net/