Rodrygo dhe Carvajal mungojnë ndaj Almerias

Rodrygo Goes dhe Dani Carvajal nuk do të jenë me Real Madridin ndaj Almerias. Në ndeshjen e xhiros së parë në La Liga ‘Los Blancos’ do të jenë mysafirë të Almerias. Në këtë takim Carlo Ancelotti nuk do të ketë në dispozicion Carvajal dhe Rodrygon. Sipas raportimeve nga ‘Marca’ spanjolli nuk do të rrezikohet nga…

Sport

14/08/2022 12:05

Rodrygo Goes dhe Dani Carvajal nuk do të jenë me Real Madridin ndaj Almerias.

Në ndeshjen e xhiros së parë në La Liga ‘Los Blancos’ do të jenë mysafirë të Almerias.

Në këtë takim Carlo Ancelotti nuk do të ketë në dispozicion Carvajal dhe Rodrygon.

Sipas raportimeve nga ‘Marca’ spanjolli nuk do të rrezikohet nga trajneri për shkak të një lëndimi që kishte pësuar në parasezon, ndërsa braziliani ka probleme muskulore, transmeton lajmi.net.

Përveç mungesës së tyre ‘Mbretërit’ nuk kanë ndonjë lojtarë tjetër që nuk do të jetë me ekipi.

Almeria – Real Madrid zhvillohet sot, me fillim nga ora 22:00./Lajmi.net/