Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

Rikthehen reshjet e shiut në Shqipëri

9:52 | 21 Maj 2020

Pasdite pritet mot i kthjellët.

Në Shqipëri moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë reshje shiu në pjesën e parë të ditës. Pasdite pritet mot i kthjellët.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 09ºC në 19ºC, në zonat e ulëta nga 14ºC në 26ºC dhe në zonat bregdetare nga 17°C në 27ºC.