Receta për versionin e shpejtë të ëmbëlsirës së preferuar! – Lajmi.net
Receta për versionin e shpejtë të ëmbëlsirës së preferuar!
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 18:26, 28 October 2018
Kjo ëmbëlsirë për shumicën është e preferuar, mirëpo përgatitja e saj kërkon kohë.

Prandaj po ju sjellin tani recetën për ëmbëlsirën e katrorëve të kokosit, e cila i ka të gjitha shijet e origjinalit të preferuar, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 1 paketë biskota,
– 100 g çokollatë të zezë,
– 2 dl qumësht,
– 2 dl ajkë të ëmbël,
– 250 g kokos.

Përgatitja:

Thyeni çokollatën në katrorë dhe qiteni në një enë të thellë.

Shtoni qumështin dhe ajkën e ëmbël, dhe që të gjitha ngrohni në zjarr të lehtë duke i përzier vazhdimisht derisa të homogjenizohen të gjithë përbërësit.

Lini të ftohen.

Biskotat njomni në krem dhe pastaj në kokos.

Përsëriteni këtë procedurë derisa të shpenzoni të gjitha biskotat.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO