Receta e shpikësit rus për përmirësimin e shikimit, habit edhe mjekët

16:17 | 12 Qershor 2019

Shumë njerëz në botë kanë probleme me shikim dhe shumica janë të detyruar që të bartin syze.

Megjithatë, syzet ju ndihmojnë që të shikoni më mirë, por nuk është se përmisojnë shikimin. Përmisimi i shikimi mund të trajtohet edhe me kurë natyrale, sikurse është kura e shpikësit rus, Vladimir Petrovich Filatov, transmeton Gazeta Express.

Kura e tij ka habitur mjekët dhe për këtë nevojiten aloe vera, bajame, mjaltë dhe limon.

Ja sa lehtë është përgatitja e saj:

-100gr lëng aloe vera

-300 gr mjaltë

-500 gr bajame të grimcuara

-3-5 pika lëng limoni

Përgatitja:

Pastroni mirë aleo veren dhe nxirrni lëngun me kujdes. Të gjithë përbërësit i vendosni në blender dhe përzieni deri sa të marrin formë homogjene.

Konsumoni një lugë gjelle 3 herë në ditë 30 minuta para vakteve. Rezultatin do ta vëreni shumë shpejt.

Shënim: shmangni këtë recetë nëse vuani nga sëmundjet renale acute, çrregullime gastrointestinale, proceset inflamatore të organeve gjenitale femërore, sëmundjet kardiovaskulare, tuberkulozi dhe hemorroidet.