Receta e gruas nga Bosnja që e shëroi nga kanceri

Një grua nga Bosnja dhe Hercegovina e cila nuk ka dashur të zbulojë identitetin e saj ka ndarë formulën e fuqishme që ndihmoi atë për të kuruar kancerin.

Lifestyle

05/08/2015 11:54

Formula është e bazuar në mjaltë dhe xhenxhefil dhe kjo e ndihmoi atë të shërohesh në kohë shumë të shkurtër pa asnjë dhimbje.

Kjo grua po vuante nga kanceri i gjëndrave endokrine. Ajo filloi të konsumojë lëngun e kësaj formule  dhe arriti të rikuperohet pa kimioterapi ose kirurgji. Sot ajo është plotësisht e shëndoshë dhe po e shijon jetën, transmeton Klan Kosova.

Përgatitja dhe përdorimi:

Merrni dy rrënjë të mëdha xhenxhefili

Lajini ato mirë dhe më pas  prisni në copa të vogla. Ju mund të përdorni edhe mikserin elektronik për këtë.

Përzieni xhenxhefilin me një kilogram mjaltë shtëpie .- Vendoseni përzierjen në një kavanoz dhe konsumoni një lugë gjelle 3-4 herë në ditë.

Është e rëndësishme të përdorni një lugë druri,qeramike ose plastike pas lugët metalike janë rreptësisht të ndaluara.

Thuhet se efektet e para pas disa dite  dhe shërimi sipas fjalëve të saj është “një rritje nga vdekja”