Reali transferon tre lojtarë për 300 milionë euro

Vera e vitit 2018 mund të jetë vera e Real Madridit në tregun e transferimeve.

Sport

30/04/2018 19:35

Real Madrid, po përgatitet të bëjë tri goditje të mëdha në tregun e transferimeve gjatë kësaj vere.

Media spanjolle ‘Don Balon’ raporton se ‘Los Blancos’ do të shpenzojnë deri në 300 milionë euro për tre lojtarë.

Bëhet fjalë për Mohamed Salahun e Liverpoolit, Robert Lewandowskin e Bayern Munich dhe Alisson Becker i Romës.

Një pjesë e të ardhurave për transferimin e këtyre tre lojtarëve do të vijnë nga shitjet e Benzemas dhe Bale./Lajmi.net/