Reali shkon “në shtëpi” – në finalen e Champions League

Real Madridi ka arritur të shkojë në finale të Champions League, duke e mposhtur kështu Manchester Cityn me rezultat 3-1 në ndeshjen kthyese.

Sport

04/05/2022 23:36

Ishin Rodrygo dhe Benzema ata që eliminuan “Qytetarët” falë golave të tyre, transmeton lajmi.net.

Fillimisht shënoi Ryad Mahrez për “Qytetarët”, por gëzimi i tyre nuk zgjati shumë, sepse “furia” e “mbretërve” nuk do të vononte.

Rodrygo e çoi lojën në vazhdime, ndërsa Benzema e vulosi fituesin e takimit dhe e fundosi Manchester Cityn.

13-herë kampionët e këtij kompeticioni do të luajnë ndaj Liverpool në finalen e madhe të Champions League. /Lajmi.net/