Real Madrid rivalizon Man United për Goretzkan

8:47 | 4 Gusht 2021

Real Madrid i është bashkuar garës me Manchester Unitedin për mesfushorin e Bayern Munichut, Leon Goretzka.

26-vjeçari është në vitin e fundit të kontratës dhe bisedimet me kampionin e Gjermanisë janë bllokuar, transmeton lajmi.net.

Goretzka është jo i lumtur me pagat që i janë ofruar dhe kërkon kontratë në vlerë 19.5 milionë euro në vit, marrëveshje përafërsisht e njëjtë me David Alaba, që kaloi te Real Madridi.

Sidoqoftë, Bayern mund t’i ofrojë gjermanit vetëm gjysmën, andaj lojtari është duke konsideruar largimin nga “Allianz Arena”.

Sipas AS, Unitedi është i interesuar ta transferojë mesfushorin nëse bëhet agjent i lirë, por tani edhe “Los Blancos” kanë interesim.

Goretzka bëri 32 paraqitje në të gjitha garat duke shënuar nëntë gola dhe dhuruar tetë asistime./Lajmi.net/