Real e Bayern në garë për Sterling

Real Madrid dhe Bayern Munich janë në garë për transferimin e sulmuesit të talentuar të Liverpoolit, Raheem Sterling, i cili ende nuk e ka nënshkruar kontratën e re me Liverpoolin.

Sport

14/03/2015 08:47

Real Madrid e Bayern Munich kanë filluar të mendojnë për përforcimet e afatit kalimtar të verës.

Dhe, tabloidi britanik “The Sun”, raporton se dy gjigantët e futbollit evropianë janë në garë për transferimin e sulmuesit të Liverpoolit, Raheem Sterling.

Ylli i ri anglez ende nuk e ka vazhduar kontratën me Reds, dhe kjo ka shtuar shpresën e Bayernit dhe Realit se mund të arrijnë marrëveshje për transferimin e tij, pas përfundimit të këtij sezoni.