Të Infektuar: 17.009

Të Shëruar: 14.716

Të Vdekur: 656

Publikohen pamjet nga momenti kur tërmeti godet Turqinë

23:11 | 20 Shtator 2020

Turqia qendrore u godit sonte nga një tërmet i fuqishëm prej 5.1 ballësh.

Banorët e rajonit të Nidge të frikësuar lëshuan banesat e tyre dhe dolën në rrugë për t’i shpëtuar goditjeve tjera eventuale.

Ata që kapën momentin e goditjes shpërndanë videot edhe në rrjetet sociale.

Nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz.

Turqia brenda disa muajve është tronditur nga disa tërmete, ku ka pasur edhe viktima.