Të Infektuar: 102.742

Të Shëruar: 89.141

Të Vdekur: 2.105

Projektohet shkëmbimi Goretzka – Bentacur

17:49 | 28 Mars 2021

Bayern Munich është i interesuar për mesfushorin e Juventusit, Rodrigo Bentacur, derisa Leon Goretzka shihet si ‘shënjestër’ për t’u realizuar shkëmbimi.

Sipas Tuttosport, gjiganti gjerman është tejet i interesuar për transferimin e uruguaianit, transmeton lajmi.net.

Bentacur ka rigjetur formën këtë edicion duke marrë parasysh gabimet e bëra më herët.

23-vjeçari do jetë në treg nga Juventusi, skuadër që synon ta përforcojë mesfushën.

Thuhet se “Bianconerët” kërkojnë Goretzkan si pjesë shkëmbimi.

E ardhmja e gjermanit është e dyshimtë, meqenëse kontrata e 26-vjeçarit i skadon në vitin 2022.

Këtë edicion, Goretzka ka realizuar shtatë gola dhe dhuruar nëntë asistime në 27 ndeshje brenda këtij edicioni./Lajmi.net/