Prodhohet e para ‘shtëpi fluturuese’ – Lajmi.net
Prodhohet e para ‘shtëpi fluturuese’
Autori: Lajmi.net AutoAuto & TekTeknologji 15:32, 25 March 2018
Paramendoni nëse zotëroni një shtëpi luksoze prej 2.400 metra katror, e cila mund të fluturojë bashkë me ju dhe 39 miqtë tuaj më të afërt, kudo që dëshironi, në më pak se 17 orë.

 

Muajin tjetër, Grupi HNA i Kinës do të marrë dorëzimin e një avioni të ri Boeing 787-8, privat. Siç është konfiguruar, 787 Boeing Business Jet, mund të përshkojë një distancë prej gati 9,800 miljesh, edhe kur është e mbushur me 40 pasagjerë, bagazhe dhe karburant.

“Me një kohë fluturimi prej rreth 17 orësh, aeroplani mund të arrijë pothuajse çdo destinacion në tokë”, tha CEO i Menaxhimit të Aviacionit të Kestrel Stephen Vella.

Inovacioni Boeing 787 BBJ, gjithsesi nuk është edhe aq i lirë. Çmimi bazë i tij është 224.6 milionë dollarë, ndërsa modifikimet shtojnë deri në 100 milionë dollarë të tjera në çmim./TopChannel

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO