‘Play Off’: Shkëlqen Jimmy Butler në fitoren e radhës të Miami

Miami Heat ka arritur fitoren e radhës në ndeshjen e katërt të ‘Play Off-it’, ndaj Atalanta Hawks.

Sport

25/04/2022 08:18

Miami mposhti me rezultat 110 – 86 Hawks, shkruan lajmi.net.

Lojë fenomenale në këtë takim bëri ylli i Miami, Jimmy Butler i cili shënoi 36 pikë, katër asistime dhe 10 kërcime.

Pas tij lojë të mirë zhvilloi Tucker me 14 pikë, tri asistime dhe tetë kërcime gjithsej.

Për mysafirët më i dalluari në parket ishte Hunter me 24 pikë, një asistim dhe tri kërcime.

Me këtë fitore Heat e çon rezultatin në 3:1 dhe kështu i duhet vetëm edhe një fitore që të kalojë në fazën tjetër të ‘Play Off’./Lajmi.net/