Përfundon pjesa e parë: Shqipëria në epërsi ndaj Izraelit

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes Shqipërisë dhe Izraelit.

Sport

10/06/2022 21:41

1:0 është rezultati i pjesës së parë për kombëtaren e Shqipërisë.

Ishte Armando Broja që shënoi në minutat e fundit të pjesës së parë nga pika e bardhë.

45 minutat e parë ishin të dominuar totalisht nga kombëtarja shqiptare.

Raste kishte të shumta, por vetëm atë nga pika e bardhë e konkretizuan.

Izraeli në anën tjetër u munduan të rrezikonin me anë të kundërsulmeve, por nuk arritën.

Mbetet të shihet se cili do të jetë rezultati përfundimtar pas 45 minutave të tjerë./Lajmi.net/