Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

Pas vdekjes së të birit, familja Statovci dhuron 78 mijë eurot e mbledhura për fëmijët e sëmurë

16:25 | 3 Gusht 2019

Djaloshi pesëmuajsh e gjysmë Unik Statovci ka ndërruar jetë para pak kohës pas një sëmundje të rëndë në mushkëri.

Familja e tij kishte kërkuar ndihmë pasi ata nuk mund ta përballonin mjekimin e shtrenjtë për vogëlushin.

Por, fatkeqësisht ai ka ndërruar jetë.

Megjithatë, babai i Unikut, Valmir Statovci ka vendosur që të gjitha paratë e mbledhura për shërimin e Unikut nga njerëzit vullnetmirë t’i dhurojë për fëmijët e tjerë që vuajnë nga sëmundje të rënda.

Postimi i plotë i babait të Unikut, Valmir Statovci:

Përshëndetje familjar, miq e dashamir! 
Deshta ta boj dhe një positm të fundit me rastin e Unikut tonë. 
Edhe njëherë ju falenderojm të gjithëve nga zemra për kontributin e dhën! 
Të gjitha mjetet e pa shpenzuara për Unikun, ne si familje kemi vendosur t’i ndajm për fëmijët e tjerë të sëmur të cilët kanë pasur nevoj për ndihmë financiare, me shpresë që ata mos ta kenë fatin e Unikut po të sherohen inshallah!

Shuma e tepruar e cila edhe është shpërndar nga ana jonë është 78.026,00€ 
Shikoni fotot ku shihen transferet e bëra përmes bankës:

Leanit Prenka: 10.000,00€
Elma Vokshi: 500,00€
Denis Telaku: 20.000,00€
Blerond Maraj: 5.000,00€
Faton Berisha: 15.000,00€
Aridona Podvorica: 5.000,00€
Fjolla Kokollari: 4.000,00€
Blinera Berisha: 2.000,00€
Anuar Krasniqi: 8.000,00€
Elmedina Sogojeva: 2.000,00€
Diart Zhitia: 2.000,00€ 
Vlera Selimi: 526,00€

Para kesh ju është dhën:
Kushtrim Hodolli 1000€
Denis Telaku 1000€
Almos Zekolli 2000€

Me respekt 
Valmiri,Valdrina dhe gjithë familja jonë.