Pas takimit Trump- Kim Jong Un, modelja shqiptare: Meritojnë çmim Nobel

12:16 | 12 Qershor 2018

Sot jan takuar presidentit të Amerikës, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë Veriore, Kim Jong Un.

Takimi i tyre është vlerësuar si historik dhe është përcjellë me interes të madh nga mediet e gjithë botës, shkruan lajmi.net.

Ai takim zgjati rreth 45 minuta dhe u mbajt në Sentosa të Singaporit dhe është takimi i parë mes presidentit amerikan dhe homologut të tij verikorean.

Modelja shqiptare, Angela Martini përmes rrjeteve sociale ka vlerësuar lartë këtë veprim të të dy politikanëve.

“Meritojnë çmimin Nobel që bënë një gjë aq të mirë”, ka shkruar ajo. /Lajmi.net/