Partizani në LK pas përjashtimit të Skënderbeut, ja kundërshtarët e mundshëm

Nëse dënimi i Skënderbeut mbetet në fuqi edhe pas apelimit, Partizani “gradohet” me pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve.

Sport

06/06/2016 20:11

Por koeficienti i ulët në UEFA i skuadrës kryeqytetase do të sjellë pozicionimin e saj në vazon e më të dobëtëve në shortin e turit të dytë paraeliminator që hidhet me datë 20 qershor.

Përballë do të jenë shumë skuadra të njohura në arenën ndërkombëtare, duke filluar nga skocezët e Celtic, për të vazhduar me Dinamon e Zagrebit apo Kopenhagën, transmeton Lajmi.net nga Panorama.

Ndërkaq, mund të ketë edhe përballje me njohje të vjetra shqiptare, pasi një rival i mundshëm është edhe Karabak i Ansi Agollit apo edhe Legia e Varshavës që tashmë drejtohet nga Besnik Hasi.


Kundërshtarët e mundshëm të Partizanit:

Red Bull Salzburg (Austri),
Celtic (Skoci),
APOEL (Qipro),
BATE Borisov (Bjellorusi),
Legia Varshavë (Poloni),
Dianmo Zagreb (Kroaci),
Ludogorets Razgrad (Bullgari),
Kopenhagë (Danimarkë),
Karabak (Azerbajxhan),
Rosenborg(Norvegji),
Astana (Kazakistan),
Sherif Tiraspol (Moldavi),
Crvena Zvezda (Serbi),
Dinamo Tbilisi (Gjeorgji),
FH (Islandë),
Trençin (Sllovaki),
New Saints(Uells).

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.