Paris Jackson ndjek hapat e babait të ndjerë, publikon këngën debutuese

Paris Jackson ndjek hapat e Michael duke publikuar këngën "Let Down".

ShowBiz

30/10/2020 18:17

Paris Jackson ka ndjekur hapat e babait të saj të ndjerë Michael Jackson duke publikuar këngën e saj debutuese, shkruan Metro.co.uk, transmeton lajmi.net.

22-vjeçarja lëshoi ​​këngën e saj të re “Let Down” të ​premten, përpara publikimit të albumit të saj solo Wilted më 13 nëntor.

Paris shkroi në Twitter: ‘Sapo e kuptova që në të vërtetë nuk kam qenë aq shumë këtu. ‘Kam një këngë dhe një video muzikore që del më 30 tetor nëse dikush nga ju interesohet”.

Ajo gjithashtu u lidhe me video live në Instagram për të festuar publikimin e këngës së saj të re dhe videoklipit dhe disa yje e uruan atë për këngën.

Fansja i saj, Paris Hilton, shkroi, ‘Shumë krenare për ty motër!’ Dhe këngëtari Andy Hull shkroi në Twitter: ‘Pra, krenare për këtë këngë!’

Paris, e cila është gjithashtu në grupin folk-pop, The Soundflowers – ishte e kënaqur që kënga e saj e re u bë pjesë e shërbimit të transmetimit të muzikës në listën e muzikës “Spotify’s New Music Friday”.

Ajo festoi publikimin e këngës së re bashkë me vëllanë e saj të madh, Prince Jackson, 23 vjeç.

Në korrik, Paris pranoi se ajo gjithmonë ka dashur ‘miratimit’ e Princit për këngën e re.  /Lajmi.net/