Para disa dite e mposhti PSG-në, sot Bayerni mposhtet nga Monchengladbach

Skuadra e Bayern Munich ka pësuar disfatë me rezultatin 3 me 2 si mysafir i Borussia Monchengladbach në xhiron e 21-të në Bundesliga. Vetëm pak ditë pasi e mposhti Paris Saint-Germain në shtëpi në UEFA Champions League, ekipi i Nagelsmann pëson në ligë, shkruan Lajmi.net Gjithçka i prishi punë Bayernit kartoni i kuq i mbrojtësit…

Sport

18/02/2023 17:25

Skuadra e Bayern Munich ka pësuar disfatë me rezultatin 3 me 2 si mysafir i Borussia Monchengladbach në xhiron e 21-të në Bundesliga.

Vetëm pak ditë pasi e mposhti Paris Saint-Germain në shtëpi në UEFA Champions League, ekipi i Nagelsmann pëson në ligë, shkruan Lajmi.net

Gjithçka i prishi punë Bayernit kartoni i kuq i mbrojtësit Dayot Upamecano në minutën e tetë të ndeshjes.

Golat për skaudrën vendase i shënuan: Stindl, Hofmann dhe Thuram

Kurse për mysafirët i shënuan Choupo-Moting në minutën e 35’të dhe Mathys Tel në minutat e fundit të ndeshjes.

Me këtë humbje Bayerni mbetët lider i Bundesligës me 43 pikë, vetëm një më shumë se vendi i dytë Union Berlini që ka një ndeshje më pak të zhvilluar./Lajmi.net/