Pak magji nga Cristiano Ronaldo

Përveç që shënoi het-trik, Cristiano Ronaldo bëri edhe disa lëvizje magjike në fitoren 4-2 kundër Irlandës së Veriut në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin botëror 2014. Cristiano Ronaldo tashmë disa vjet konsiderohet si një prej futbollistëve më të mirë në botë. Ai këtë epitet e arsyeton plotësisht me paraqitjet e tij fantastike me fanellën e Real…

Sport

07/09/2013 09:33

Përveç që shënoi het-trik, Cristiano Ronaldo bëri edhe disa lëvizje magjike në fitoren 4-2 kundër Irlandës së Veriut në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin botëror 2014.

Cristiano Ronaldo tashmë disa vjet konsiderohet si një prej futbollistëve më të mirë në botë.

Ai këtë epitet e arsyeton plotësisht me paraqitjet e tij fantastike me fanellën e Real Madridit dhe Kombëtares së Portugalisë.

Ronaldo ishte hero i Portugalisë të premten mbrëma kur shënoi het-trik në fitoren 4-2 në udhëtim te Irlanda e Veriut, duke ia siguruar skuadrës së tij fitoren pas rikthimit nga disavantazhi prej 2-1.

Përveç golave të shënuar, Ronaldo u përkujdes që në fushë të shfaq pak magji, duke e ‘viktimizuar’ një futbollist irlandez.

Për më tepër, shikojeni videon.