“One in a Milion”, bashkëpunimi i ri i Bebe Rexhës dhe David Guettan

Bebe Rexha publikoi videon e këngës “One in a Million” mëngjesin e së martës. Ajo shkroi këngën me krijuesin e hiteve, David Guetta, 55 vjeç, dhe kënga është një elektropop shumë e këndshme. Në video, Bebe, 36 vjeçe, duket e botës tjetër, ndërsa lëviz nëpër grupin me temë hapësinore e rrethuar me lazer. Guetta shfaqet…

ShowBiz

27/09/2023 14:26

Bebe Rexha publikoi videon e këngës “One in a Million” mëngjesin e së martës.

Ajo shkroi këngën me krijuesin e hiteve, David Guetta, 55 vjeç, dhe kënga është një elektropop shumë e këndshme.

Në video, Bebe, 36 vjeçe, duket e botës tjetër, ndërsa lëviz nëpër grupin me temë hapësinore e rrethuar me lazer. Guetta shfaqet në momente të ndryshme në video, e cila është drejtuar nga Corey Wilson.

Ndërsa këngëtarja e “Say My Name” – e cila u nda nga i dashuri i saj prej tre vitesh këtë verë – këndon, ajo rrotullohet dhe veshja e saj ndryshon nga një fustan argjendi pa rripa në një fustan argjendi futuristik në një fustan të zi me korse me maskë.

Bebe dhe Guetta kanë bashkëpunuar së bashku disa herë, duke përfshirë në vitin 2022 “I’m Good (Blue)”, i cili është transmetuar më shumë se një miliard herë që kur u publikua.

Videoja e re vjen vetëm pak ditë pasi ajo performoi live këngën në festivalin Life is Beautiful në Las Vegas.

Bebe përfundoi turneun e saj “Best F**kin Night of My Life” gjatë verës, i cili ishte në mbështetje të albumit të saj “Bebe”, i cili bëri debutimin e tij në fund të prillit.

Albumi i ri përmban disa këngë dashurie, duke përfshirë “One in a Milion”.

Ajo u nda nga i dashuri i saj prej tre vitesh këtë verë dhe ndau mesazhe që ish-i i saj i dërgonte duke e turpëruar se kishte shtuar 13 kilogramë.

Por shfaqja duhet të vazhdojë dhe Bebe vazhdoi me turneun e saj edhe pas ndarjes.

Dhe në shfaqjen e saj në Londër, ajo u përlot dhe u tregua e sinqertë me audiencën, duke thënë: “Sapo kalova një ndarje, kështu që mund të emocionohem pak dhe ju duhet të më ndihmoni”.

Më vonë në performancë, artistja e nominuar për “Grammy” u pa e përlotur teksa fansat mbanin pankarta duke thënë: “Ti je e mjaftueshme” gjatë këngës së saj “I Am”.