Olluri, Kurtit: Përmende Radojiçiqin në postim, mos u tut

23:33 | 8 Dhjetor 2021

Gazetari Parim Olluri ka reaguar ndaj një postimi të kryeministrit Kurti ku ky i fundit flet për sanksionet e vëna nga SHBA ndaj krerëve dhe anëtarëve të bandave kriminale të veriut.

Në një postim në Facebook, Olluri ka kritikuar Kurtin pse ky në postimin e tij nuk e ka përmendur Milan Radojiçiqin, por vetëm Veselinoviqin, shkruan lajmi.net.

“Po tutesh qe Millani, nenkryetari i Lista Srpska, po te nxjerre telashe ne Qeveri a?”, ka shkruar Olluri.

Postimi i plotë i Ollurit:

… ndaj Zvonko Veselenovic dhe grupit te..

Mos e ke harru edhe njefar alamet burri qitu? Nje Kosove eshte kah flet per ta. I madh e i vogel. Millan Radojçiqin.

Po tutesh qe Millani, nenkryetari i Lista Srpska, po te nxjerre telashe ne Qeveri a?

Permende kryeminister. Mos u tut! Se neve popullin na ki mbrapa. /Lajmi.net/