Nuk keni para për ta blerë këtë Porsche? ‘Ndërtojeni’ atë me vetëm 25 euro – Lajmi.net
Nuk keni para për ta blerë këtë Porsche? ‘Ndërtojeni’ atë me vetëm 25 euro
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 17:55, 6 February 2019
Porsche-t e tipit 911 R megjithëse nuk konkurrojnë dot me makinat aktuale në treg për nga përformanca, ato ende kanë çmime të larta.

Pra, çfarë mund të bëjë një entuziast makinash sporive nëse nuk mund ta përballojë dot financiarisht atë? Ta ndërtoni një të tillë, transmeton lajmi.net.

Prodhuesi gjerman i lodrave Ravensburger ka lansuar një metodë ndërtimi 3D të 911 R. Ajo përbëhet nga 108 pjesë individuale të numëruara, të cilat, sapo të kompletohen, mblidhen në një model të shkallës 1:18 të modelit 911 R.

Porsche prodhoi vetëm 991 modele të tilla, secila prej të cilave shitej për rreth 185 mijë dollarë.

Me këtë standard ekonomik, atëherë, çmimi prej 25 eurosh në këtë version të 3D-puzzle duket mjaft i arsyeshëm. Dhe madje ka rrota rrotulluese!

Por, sigurisht, nëse doni një makinë të vërtetë, mund ta blini një të tillë! /Lajmi.net/ 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO