Nuk ka gola në derbin mes Man Utd dhe Chelsea – ndahen pikët

Manchester United dhe Chelsea kanë ndarë pikët.

Sport

24/10/2020 20:21

Derbi i xhiros së  gjashtë në Premierligë mes Manchester United dhe Chelsea është mbyllur pa gola,  shkruan lajmi.net.

Në një terren të rënduar nga reshjet e shiut, Man Utd dhe Chelsea kanë lënë rrjetat e patundura.

Edhe në këtë ndeshje u kontestuan shumë vendimet e gjyqtarit, duke u aluduar se Chelseat iu mohua një penallti.

Gjithsesi, të gjitha këto aludime dhe debate tashmë zhvendosen në një sferë tjetër, pasi ajo që kishte për t’u thënë në fushën e blertë është përfunduar.

Chelsea dhe Man Utd kështu ndajnë nga një pikë. ‘Blutë’ shkojnë në nëntë pikë, kurse United në shtatë pikë. /Lajmi.net/