​Nis keq rrugëtimi i Kosovës në Ligën e Kombeve

Ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme rrugëtimi i Kosovës në edicionin e ri të Ligës së Kombeve. “Dardanët” janë mposhtur nga Rumania me rezultat 3-0 në stadiumin “Fadil Vokrri”, raporton KosovaPress. Goli i parë i rumunëve erdhi në minutën e 40 i realizuar nga Man, pikërisht në kohën kur Kosova po e…

06/09/2024 22:45

Ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme rrugëtimi i Kosovës në edicionin e ri të Ligës së Kombeve.

“Dardanët” janë mposhtur nga Rumania me rezultat 3-0 në stadiumin “Fadil Vokrri”, raporton KosovaPress.

Goli i parë i rumunëve erdhi në minutën e 40 i realizuar nga Man, pikërisht në kohën kur Kosova po e dominonte ndeshjen dhe po e kërkonte golin.

Pjesa e dytë solli edhe dy gola për Rumaninë me Marin që realizoi nga penalltia në minutën e 51’ dhe Dragush në të 82-tën.

Ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve Kosova e zhvillon pas tri ditës ndaj Qipros ai mysafire.