Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Ngjarjet e ditës së sotme në Kosovë

8:00 | 15 Shkurt 2020

Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vendin tonë:

Mbahet manifestimi qendror i Ditës së Universitetit të UP-së. (Hotel “Emerald”, ora 11:00)

Shënohet Dita e Flamurit për komunitetin ashkali. (Palestra e sporteve “Bill Klinton” në Ferizaj, ora 13:00)

Hapet ekspozita tematike me eksponate arkeologjike dhe etnologjike. (Muzeu i qytetit në Istog, ora 13:00)

Mbahet performancë teatrale poetike “Gjigandi i Lirisë”, kushtuar Heroit Xhavit Haziri. (Shtëpia e Kulturës “Xhavit Haziri“ Obiliq, ora 17:00)

Botimet “Altera” promovon romanin “Shtëpi prej kartoni”, nga autori Roland Spahiu. (Libraria “Altera” në Pizren, ora 18:00). /Lajmi.net/