Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

Nëse nuk përfundon kampionati, Leeds dhe West Brom do të jenë pjesë e Premierligës

15:36 | 21 Maj 2020

Leeds dhe West Brom do të ngjiten në Premierligë në rast se sezoni i Championship nuk përfundon për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Të dyja ekipet – që zënë dy pozitat e para në nivelin e dytë anglez – kishin frikë se ëndrra e tyre për t’u kthyer në nivelin elitar anglez do të shuhet.

Por EFL ka lëshuar një komunikatë ku ata kanë deklaruar se sezoni do të vendoset duke përdorur sistemin pikë-lojë nëse sezoni përfundon, transmeton lajmi.net.

Dhe ata madje kanë njoftuar se ata do të organizojnë edhe play-off, nëse duhet të deklarohen të sigurt për ta bërë këtë.

Liga e Futbollit Anglez lëshoi propozime të hartuara dhe tani do t’i lejojnë secilit divizion – Championship, Ligën Një dhe Dy – të vendosë nëse do të luajë ndeshjet e mbetura të sezonit ose ta përfundojnë me promovime dhe rënie. /Lajmi.net/