Navas vendos të qëndrojë rezervë te Reali, vazhdon kontratën dhe fiton një shumë të madhe parash

Telenovela Keylor Navas po shkon drejt fundit.

Sport

03/01/2019 17:03

Portieri nga Kosta Rika, ka arritur marrëveshje me Real Madridin, për vazhdimin e kontratës deri në vitin 2021.

Lajmi bëhet i ditur nga mediet spanjolle, ku ‘La Sexta’ raporton se Keylor Navas ka arritur marrëveshje me ‘Los Blancos’ për vazhdimin e kontratës deri në vitin 2021, përcjell ‘lajmi.net’.

Me kontratën e re, Navas  do të përfitojë deri në pesë milionë euro.

Me arritjen e marrëveshjes, i jepet fund spekulimeve të gjata për largimin e 31 vjeçarit nga ‘Santiago Bernabeu’.

Navas ka qenë i lidhur me një transferim në Premierligë te skuadra e Arsenalit, ku ka humbur vendin e titullarit me ardhjen e Thibaut Courtois./Lajmi.net/