Mustafa shprehet i shqetësuar për shëndetin e Jonsonit

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është shprehur i shqetësuar për gjendjen shëndetësore të kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, të prekur nga COVID-19.

Lajme

07/04/2020 13:38

Mustafa i ka uruar shërim të shpejtë.

Ky është postimi i tij i plotë:

E përjetojmë me shqetësim gjendjen shëndetësore të mikut tanë, Kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, të prekur nga Covid -19.

Uroj që sa më shpejtë të shërohet dhe të vazhdojë ta drejtojë vendin e tij dhe vendin mik të Kosovës. Bota ka nevojë për njerëz të tillë karizmatik, me plotë energji pozitive dhe forcë! IM. /Lajmi.net/