Muriqi vazhdon me formën e lartë në La Liga, shënon edhe ndaj Valencias

Vedat Muriqi vazhdon shkëlqimin në La Liga. Sulmuesi kosovar ka gjetur golin edhe ndaj Valenicas. Pas një harkimi të mirë në zonë Muriqi shënoi me kokë dhe zhbllokoi sfidën, përcjellë lajmi.net. Kosovari tundi rrjetën në minutën e 64′ të ndeshjes. Vlen të përmendet që ky është goli i tij i 14 në këtë edicion në…

Sport

25/05/2023 20:59

Vedat Muriqi vazhdon shkëlqimin në La Liga.

Sulmuesi kosovar ka gjetur golin edhe ndaj Valenicas.

Pas një harkimi të mirë në zonë Muriqi shënoi me kokë dhe zhbllokoi sfidën, përcjellë lajmi.net.

Kosovari tundi rrjetën në minutën e 64′ të ndeshjes.

Vlen të përmendet që ky është goli i tij i 14 në këtë edicion në La Liga.

Më poshtë lajmi.net jua përcjellë golin:

VIDEO